Gramatyka angielska


Gramatyka angielska sprawia Polakom wiele kłopotów. Wynika to przede wszystkim z tego, że angielska gramatyka różni się znacząco od polskiej - zagadnienia takie jak czasy angielskie (a zwłaszcza present perfect continuous , oraz rozróżnianie kiedy należy zastosować angielski czas simple, a kiedy continuous , kiedy angielski czas past simple, a kiedy present perfect , czy choćby jak stosować angielskie czasy przyszłe w odniesieniu do przeszłości ); angielskie przedimki, mowa zależna w angielskim, czy choćby angielskie zdania warunkowe (conditionals) nie mają prostych odpowiedników w naszym języku. W związku z tym jeżeli chcemy, aby gramatyka angielska była dla nas równie prosta jak polska, musimy się bardzo dokładnie nauczyć (niejednokrotnie na pamięć) jej reguł. Pomóc w tym może niniejszy dział.

Jest to największa gramatyka angielska online w Polsce (uwaga, jeżeli interesuje Cię gramatyka angielska po angielsku (English grammar) - zajrzyj do gramatyki angielskiej w oryginale ):

Dla Twojej wygody poniżej przygotowaliśmy najczęściej czytane zagadnienia gramatyczne. Poniżej nich natomiast znajdziesz alfabetyczną listę wszystkich omówionych zagadnień w dziale gramatyka angielska.

JezykiObce.pl

Wszystko do nauki języków

Informacja

Komunikat dla użytkowników:

Od dnia 7.01.2019 zaprzestaliśmy codziennego wysyłania listy słówek.

Gramatyka - treści losowe

Zaloguj się lub zarejestruj aby skorzystać ze wszystkich funkcji portalu.

Główna Gramatyka Gramatyka angielska
Loading ...